Britney Spears

Księżniczka Popu to określenie, które na stałe przylgnęło do wokalistki Britney Spears. Artystka bardzo wcześnie zaczęła realizować się muzycznie. Już jako trzylatka uczęszczała na lekcje tańca, śpiewu i gimnastyki artystycznej. Kiedy Britney ukończyła przedszkole zaczęła występować w telewizji. W przemyśle rozrywkowym piosenkarka ta działa nieprzerwanie od 1992 roku. Bardzo szybko przylgnął do niej pseudonim Księżniczki Popu, a ona sama stała się prawdziwą ikoną sytuowaną obok Madonny. W ciągu całej swojej kariery gwiazda sprzedała ponad 200 milionów płyt, co daje jeden z najwyższych wyników sprzedaży krążków w muzyce rozrywkowej. Jako nastolatka, Britney trafiła do Księgi rekordów Guinnessa jako artystka, której albumy sprzedają się najlepiej. Podobnym hitem określanym jako jedna z najchętniej kupowanych płyt jest debiutancka składanka wokalistki zatytułowana: …Baby One More Time. Kolejnym równie chętnie słuchanym przez fanów Spears krążkiem jest jej drugi album pod tytułem: Oops!… I Did It Again. Tak wielki sukces nastoletniej gwiazdy sprawił, że w krótkim czasie stała się ona jedną z najbogatszych wokalistek na świecie. Co więcej, dzięki takiej pozycji wiele współcześnie popularnych piosenkarek czerpie inspiracje z muzyki Britney. Są to między innymi: Lady Gaga czy też Miley Cyrus. Spears współpracowała z największymi artystami muzycznymi. Wśród nich znaleźli się: Madonna, Michael Jackson, Aerosmith i wielu innych.

Britney Spears – od małej artystki do Księżniczki Popu

Britney Spears znana pod pseudonimem Księżniczka Popu urodziła się 2 grudnia 1981 roku w McComb w stanie Missisipi. Jej pełne imiona i nazwisko brzmią: Britney Jean Spears. Ma rodzeństwo: Bryana Jamesa oraz Jamie Lynn. Rodzice Britney to Lynne Irene Bridges, nauczycielka oraz James Parnell Spears, budowniczy.

Przyszła wokalistka interesowała się muzyką już od najmłodszych lat. Kiedy ukończyła trzeci rok życia, zaczęła chodzić na lekcje tańca w Kentwood. Ćwiczyła także gimnastykę artystyczną oraz brała lekcje śpiewu. Jako dziecko, Britney często występowała w konkursach tanecznych i konkursach talentów. Często udawało jej się zdobywać wysokie miejsca również na szczeblu państwowym. Już pod koniec przedszkola Spears postanowiła zostać prawdziwą piosenkarką i niezwykle szybko udało jej się zrealizować to marzenie. W niedługim czasie mała artystka zaczęła dawać popisy swoich umiejętności w telewizji.

Britney Spears – Księżniczka Popu

Kariera Britney Spears zaczęła się od castingu do programu dla dzieci – Klub Przyjaciół Myszki Miki (ang. Mickey Mouse Club). Artystka miała wówczas osiem lat i właśnie ze względu na ten fakt nie została przyjęta. Reżyser docenił jednak umiejętności Britney i polecił ją agentce młodych talentów w Nowym Jorku – Nancy Carson. To ona właśnie doceniła wokalne zdolności Spears i wysłała ją do Profesjonalnej Zawodowej Szkoły Sztuki Filmowej w Nowym Jorku.

britney spears
Źródło: [Britney Spears], [Glenn Francis], licencja: [GFDL]

Aby Britney mogła się uczyć i rozwijać swoją karierę, rodzina Spears musiała dokonać pewnych poświęceń. Matka wokalistki, Lynne Spears, pozostawiła męża i dzieci w rodzinnym mieście, a sama przeprowadziła się z córką do Nowego Jorku.

Pierwszymi angażami małej gwiazdy były reklamy telewizyjne oraz dublowanie w musicalu Ruthless!.

W toku dalszych wydarzeń, Britney zaczęła występować w Klubie Przyjaciół Myszki Miki (ang. Mickey Mouse Club), w którym pojawiały się także takie gwiazdy, jak: Justin Timberlake, Christina Aguilera oraz Ryan Gosling.

Rozwój kariery Spears przerwały studia, na które wróciła do Kentwood. Szybko jednak z nich zrezygnowała, aby kontynuować swoją pracę w muzyce. Wkrótce po tym artystka podpisała swój pierwszy kontrakt z wytwórnią Jive Records, dzięki któremu powstał debiutancki album Britney zatytułowany: …Baby One More Time. Utwór o tym samym tytule w niezwykle szybkim czasie stał się najchętniej kupowanym singlem, a sama piosenka stała się największym hitem w całej karierze Spears. Cały album  uzyskał status diamentowej płyty i nadal jest bardzo często kupowany na terenie Stanów Zjednoczonych.

W 2000 roku ukazała się druga płyta Britney Spears, która otrzymała tytuł: Oops!… I Did It Again. Album sprzedawał się w rekordowym tempie. Zaledwie rok później powstał kolejny krążek artystki. Singiel, który go promował był zatytułowany: „I’m a Slave 4 U”.

Na 2002 rok przypadł filmowy debiut Britney. Zagrała ona w produkcji Crossroads, w której nie popisała się zbyt dużymi zdolnościami aktorskimi, za co otrzymała nagrodę Złotej Maliny w kategorii Najgorsza Aktorka.

W kolejnym roku doszło do historycznego wydarzenia na gali MTV Video Music Awards. Britney Spears, Christina Aguilera oraz Madonna otworzyły wydarzenie piosenką „Like a Virgin” kończąc utwór pocałunkiem. W tym samym roku Britney wydała swój czwarty album po tytułem In the Zone. Promowała go kawałkiem, który nagrała przy współpracy z Madonną: „Me Against the Music”.

W 2005 roku Britney zaczęła tworzyć piosenki do nowego krążka, który miał nosić tytuł Original Doll, ale ostatecznie nie został wydany. Choć album nie powstał, artystka puściła w obieg singiel „Mona Lisa”, który miał go promować. Prace nad krążkiem zostały wstrzymane, gdyż Britney dowiedziała się, że jest w ciąży i postanowiła całkowicie poświęcić się swojemu dziecku.

Artystka występowała również w serialu Will & Grace jako sekretarka Amber-Louise.

W 2007 roku pojawił się singiel pod tytułem „Gimme More”, który promował piąty album Britney Spears. Wydany on został w październiku pod nazwą: Blackout. Krążek wspiął się wysoko na listy przebojów.

Źródło: [Britney Spears], [U.S. Navy photo by Chief Warrant Officer 4 Seth Rossman.], licencja: [Domena publiczna]
Źródło: [Britney Spears], [U.S. Navy photo by Chief Warrant Officer 4 Seth Rossman.], licencja: [Domena publiczna]

Rok później ukazał się singiel „Womanizer”, który zapowiadał kolejną, szóstą płytę artystki noszącą tytuł: Circus. Piosenka promująca płytę osiągnęła szczyty wśród największych hitów. Jednak Britney nie osiadła na laurach i bardzo szybko zaczęła pracować nad kolejnym albumem, który miał być już siódmym w jej karierze. Został on nazwany Femme Fatale. Singlem, który pojawił się przed płytą była piosenka „Hold It Against Me”. Premiera albumu miała miejsce w marcu 2011 roku. Zdobył on bardzo wysokie wyniki i przyniósł artystce kolejne nagrody. Miesiąc później Britney nagrała przy współpracy z Rihanną remix utworu „S&M”.

W 2012 roku piosenkarka zasiadła w jury drugiej edycji programu X Factor. W tym samym czasie zaczęła się praca na ósmym albumem Spears. Britney nagrała piosenkę „Ooh La La”, która stała się soundtrackiem Smerfów 2. W kolejnym roku światło dzienne ujrzał zapowiadany wcześniej album, który otrzymał tytuł Britney Jean. Jak do tej pory był to najgorzej sprzedający się krążek w karierze artystki. Singlem promującym płytę była między innymi piosenka: „Work Bitch”.

We wrześniu 2014 roku premierę miała linia odzieży Britney Spears. Jest to przede wszystkim bielizna nocna. Wokalistka promowała ją w kilku krajach Europy, między innymi: w Polsce, Niemczech i Danii.

Małżeństwo i macierzyństwo Britney Spears

Pierwsze małżeństwo Britney Spears trwało wyjątkowo krótko, bo zaledwie 55 godzin. Zawarła je ona ze swoim przyjacielem z dzieciństwa – Jasonem Alexandrem. Wydarzenie to miało miejsce podczas Nocy Sylwestrowej w Las Vegas.

W później udzielanych wywiadach Jason przyznał, że nie leciał na tę imprezę z zamiarem wzięcia ślubu z Britney. Para udała się do Las Vegas prywatnym odrzutowcem. Na miejscu oprócz alkoholu były prawdopodobnie także narkotyki. Wokalistka spontanicznie rzuciła propozycję zawarcia małżeństwa, na co przystał jej przyjaciel. 55 godzin po tym wydarzeniu, Jason musiał podpisać odpowiednie dokumenty, które były niezbędne do unieważnienia tego związku. Mężczyzna wspomina jednak, że dla niego nie była to wyłącznie szalona zabawa, gdyż był on zaangażowany uczuciowo w relację z Britney.

W kwietniu 2004 roku wokalistka poznała Kevina Federline, swojego drugiego męża. Tancerz był już wówczas ojcem Kori oraz Kaleba, który urodził się w lipcu tego samego roku. Britney zakochała się w Kevinie bez pamięci. W wywiadach przyznawała, że wszystkie jej dotychczasowe miłości nie były dojrzałe i dopiero ta taką jest. Po tym, jak para zdecydowała się zawrzeć związek małżeński nakręcono pięcioodcinkowy serial zawierający prywatne nagrania oraz zdjęcia z życia gwiazd. Serial ukazywał się pod tytułem Britney & Kevin: Chaotic.

Co zaskakujące to podobno Britney oświadczyła się Kevinowi. On zaś uznawszy, że ten gest należy do mężczyzny, poprosił ją o rękę kilka minut później. Ceremonia zaślubin odbyła się 18 września 2004 roku w Kalifornii. Goście byli zaskoczeni tym, że znajdują się na ślubie, gdyż według zaproszeń uroczystość, na którą się udawali dotyczyła zaręczyn. Przyspieszenie przyjęcia miało związek ze śledzącymi poczynania pary fotoreporterami. Dlatego też Britney i Kevin zdecydowali się na przygotowanie tego wyjątkowego dnia w tajemnicy. Goście po otrzymaniu informacji, że znajdują się na uroczystości z okazji ślubu a nie zaręczyn, dostawali wieczorowe stroje, w które mieli się przebrać.

Przyjęcie miało miejsce w domu w Studio City w Kalifornii pod namiotem, który zdobiło tysiące białych i czerwonych róż, a także kilkaset świec. Cała ceremonia trwała wyłącznie piętnaście minut. Tuż po niej panna młoda i pan młody, a także świadkowie przebrali się w dresy z napisami. Dla pań zarezerwowane były te w kolorze różowym, zaś dla panów w kolorze białym.

Po północy impreza została przeniesiona do klubu XES. Goście otrzymali specjalne stroje przeznaczone na tę część wesela.

Miesiąc miodowy para spędziła w rodzinnym mieście Britney, w Kentwood, a następnie na Fidżi.

14 września 2005 roku na świat przyszedł pierwszy syn Britney i Kevina – Sean Preston Federline. Natomiast 12 września 2016 roku urodził się drugi syn pary – Jayden James Federline.

Pomimo zapewnień o dojrzałej miłości i związku aż po grobową deskę, po dwóch latach małżeństwa, związek Britney i Kevina się rozpadł. Wokalistka szukała w ramionach tancerza prawdziwego uczucia. On zaś dbał wyłącznie o pieniądze i sławę. Kiedy Spears wychowywała małego Seana, Federline imprezował i wydawał jej pieniądze. Chociaż artystka próbowała ratować związek, po urodzeniu drugiego dziecka postanowiła złożyć pozew o rozwód. Na sali sądowej tancerz ubiegał się o 12 milionów dolarów w zamian za zgodę na rozstanie oraz zrzeczenie się praw do opieki nad synami. Sąd oddalił jednak te warunki. Britney nie mogła pozbierać się po rozpadzie tego związku.

 

Britney Spears, czyli Księżniczka Popu zaczęła swoją karierę muzyczną bardzo wcześnie. Już jako mała dziewczynka miała zainteresowania związane z muzyką. Jej rodzice postanowili więc, że będzie ona uczęszczała na zajęcia ze śpiewu, tańca i gimnastyki artystycznej. Młoda artystka szybko zaczęła występować w telewizji. Jago nastolatka zaczęła nagrywać pierwsze albumy, które biły rekordy popularności. Jej pierwszy album …Baby One More Time jest jednym z najlepiej sprzedających się albumów wszech czasów. Do tej pory artystka ma na swoim koncie osiem albumów i ogromną ilość nagród i wyróżnień. Oprócz tego, że Britney Spears jest uznawana za prawdziwą ikonę muzyki, jest ona także niezwykle wpływową osobą. Jej majątek szacuje się na około 500 milionów dolarów. Artystka występowała z największymi sławami sceny muzycznej. W życiu prywatnym była w związku małżeńskim, który trwał 55 godzin. Zawarła go w Las Vegas pod wpływem spontanicznej decyzji ze swoim przyjacielem z dzieciństwa. Jej drugie małżeństwo z Kevinem Federline’em było wielką uroczystością. I chociaż związek ten miał trwać wiecznie, rozpadł się po dwóch latach. Owocem związku Britney i Kevina jest dwóch synów: Sean Preston oraz Jayden James. Artystka była także związana z Justinem Timberlakiem, Jasonem Trawickiem oraz Charliem Ebersonem.

Które piosenki Britney Spears są według Was największymi hitami? 🙂 Lubicie jeszcze słuchać muzyki tworzonej przez tę wokalistkę? 🙂

Komentarze

Brak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sidebar