Emma Watson

Emma Watson jest znana szerokiej publiczności z roli pilnej, młodej czarownicy – Hermiony Granger w serii filmów Harry Potter. Do roli tej została wybrana mając zaledwie dziewięć lat. Dzięki występom w tej produkcji na konto gwiazdy wpłynęło ponad dziesięć milionów funtów, a jej dorobek zaczęły stanowić również liczne nagrody i statuetki. Aktorka pojawiła się również w innych filmach, jak na przykład: Mój tydzień z Marilyn, Chalie czy też Noe: Wybrany przez Boga. W roku 2016 ma mieć premierę film The Circle, w którym Emma gra Mae Holland. Na rok 2017 zapowiedziano już kolejną produkcję z udziałem Watson: Piękna i Bestia. Gwiazda ma zagrać tytułową „Piękną”, czyli Belle. Jednak kariera Emmy nie oscyluje wyłącznie w aktorstwie. Próbuje ona również swoich sił w modelingu, co bardzo dobrze jej wychodzi. Brała udział w kampaniach reklamowych wielkich domów mody, a w 2009 roku została twarzą marki Burberry. Prywatne życie Watson jest bardzo przez nią chronione. Gwiazda nie wypowiada się na temat swoich osobistych wydarzeń. Unika także tematów dotyczących związków z mężczyznami, dlatego też wszystkie informacje na temat potencjalnych partnerów aktorki są niepotwierdzone.

Droga do Harry’ego Pottera

Emma Charlotte Duerre Watson urodziła się 15 kwietnia 1990 roku w Paryżu, gdzie mieszkała do piątego roku życia ze swoją babcią. Rodzice aktorki są prawnikami. Ich małżeństwo zakończyło się rozwodem, po którym Jacqueline Luesby wraz z córką i synem Alexem przeprowadziła się do Oxfordshire.

emma watson
Źródło: [Emma Watson], [Georges Biard], licencja: [CC BY-SA 3.0]

Mała Emma od zawsze pragnęła zostać aktorką i grać w filmach. To właśnie te marzenia sprawiły, że zaczęła uczyć się śpiewu, tańca i aktorstwa w Stagecoach Theatre Arts. Naukę tam rozpoczęła w wieku sześciu lat. Edukacja Watson miała również miejsce w cenionej szkole w Oxfordzie – The Dragon School. W wieku trzynastu lat Emma zaczęła uczyć się w żeńskiej szkole Headington School, która również leży w Oxfordzie. Mając dziewiętnaście lat, aktorka rozpoczęła studia na uniwersytecie Brown w Providence, Rhode Island w Stanach Zjednoczonych.

Przed rolą Hermiony Granger Emma nie grała w żadnym filmie czy też innej profesjonalnej produkcji. Miała jednak na swoim koncie wiele ról w przedstawieniach szkolnych oraz konkursach poetyckich. Do wzięcia udziału w castingu do filmu Harry Potter namówiła Watson jej nauczycielka.

Od jedenastego roku życia aktorka wcielała się w Hermionę Granger, jedną z bohaterek ekranizacji powieści J.K. Rowlig o przygodach Harry’ego Pottera. Emma pojawiła się we wszystkich częściach produkcji: Harry Potter i Kamień Filozoficzny (2001 rok), Harry Potter i Komnata Tajemnic (2002 rok), Harry Potter i Więzień Azkabanu (2004 rok), Harry Potter i Czara Ognia (2005 rok), Harry Potter i Zakon Feniksa (2007 rok), Harry Potter i Książę Półkrwi (2009 rok), Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I (2010 rok), Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II (2011 rok).

Emma Watson i jej kariera poza rolą w filmie Harry Potter

W 2007 roku Emma Watson zagrała jedną z głównych ról w filmie telewizyjnym Zaczarowane baletki (ang. Ballet Schoes), który stanowił ekranizację powieści dla dziewcząt napisanej przez Noel Streatfeild w 1936 roku. Zaczarowane baletki to jedna z książek wchodzących w całą serię powstałą w latach 1936-1962. Opowieść przedstawia losy trzech dziewcząt, które zostały adoptowane. Mają one różne talenty, a także plany, jak je rozwijać.

W 2011 roku Emma Watson zagrała Lucy w filmie Mój tydzień z Marilyn (ang. My Week with Marilyn). W produkcji tej pojawiły się takie gwiazdy, jak: Michelle Williams czy też Judi Dench. Mój tydzień z Marilyn otrzymał dwie nominacje do Oscara oraz trzy nominację do nagrody Złote Globy, z czego otrzymał jedną nagrodę, w kategorii: najlepsza aktorka w komedii lub musicalu dla Michelle Williams.

Rok później Watson pojawiła się w filmie Charlie (ang. The Perks of Being a Wallflower), w którym wcieliła się w Sam. Melodramat ten opowiada o losach nastolatka o imieniu Charlie, który uczęszcza do pierwszej klasy liceum. Chłopak jest bardzo nieśmiały i wycofany, przez co nie może się odnaleźć w środowisku,które go otacza. Momentem przełomowym jest dla niego poznanie Sam i Patricka.

W 2013 roku Emma zagrała w dwóch filmach. Jednym z nich jest To już jest koniec (ang. This Is The End), w którym aktorka gra samą siebie. Drugą produkcją mającą premierę tego samego roku był Bling Ring (ang. Bling Ring). Film opiera się na historii, która miała miejsce w rzeczywistości. Opowiada o nastolatkach, którzy włamywali się do domów gwiazd, aby się do nich zbliżyć. Luksusowe wnętrza i produkty, które tam znajdują wydają się im lepszym życiem od tego, które mają sami. To niedostępne życie przynosi jednak poważne konsekwencje. Emma Watson zagrała w Bling Ring Nicki.

emma watson
Źródło: [Emma Watson], [ Emma Watson GoF Premiere.jpg: Zaheer12a], licencja: [GFDL]

W 2014 roku miał swoją premierę film Noe: Wybrany przez Boga (ang. Noah). Produkcja otrzymała nominację do Złotego Globa w kategorii: najlepsza piosenka „Mercy Is”, wyk. Patti Smith (I) i Kronos Quartet. Watson zagrała Ilę i pojawiła się obok Russella Crowe’a, Jennifer Connelly,a także Anthony’ego Hopkinsa i wielu innych. Noe: Wybrany przez Boga to zainspirowany biblijną historią film, który pokazuje nadzieję i poświęcenie, a także przedstawia tematy nurtujące ludzkość od zawsze, przede wszystkim temat dobra i zła.

Rok po premierze filmu Noe: Wybrany przez Boga, Emma Watson zagrała w dwóch nowych produkcjach. Pierwsza z nich to thriller, który nie był pokazywany w Polsce. W Regression Watson gra Angelę Gray. Historia opowiada o tym, jak mężczyzna zostaje oskarżony o molestowanie swojej córki, czego nie pamięta. W obsadzie Regression pojawili się tacy aktorzy, jak: Ethan Hawke, Dawid Thewlis, Dale Dickey i inni.

Kolejnym filmem, który miał premierę w 2015 roku jest Colonia, opowiadający o uprowadzeniu chłopaka w czasie pobytu w Chile. Jego dziewczyna chce go odzyskać i trafia na trop sekty. Emma Watson gra w tym filmie główną rolę, wcielając się w Lenę

W 2016 roku ma ukazać się The Circle, thriller Sci-Fi, w którym będzie można oglądać Watson jako Mae Holland. W obsadzie tej produkcji zagra także Tom Hanks. Na 2017 rok jest przewidziana premiera filmu Piękna i Bestia (ang. Beauty and the Beast), w którym Emma gra tytułową „Piękną”, czyli Belle, zaś w rolę Bestii wciela się Dan Stevens. Światowa premiera ma odbyć się 16 marca 2017 roku, zaś w kinach w Polsce dzień później.

Emma Watson jako modelka

Emma Watson jest nie tylko aktorką, ale również modelką. Nic dziwnego, gdyż już jako trzynastolatka znalazła się w rankingu najseksowniejszych nastolatek. W wieku piętnastu lat jej zdjęcie pojawiło się na okładce Teen Vogue.

W 2009 roku Watson zadebiutowała jako modelka. Tego samego roku została twarzą marki Burberry. Jak się okazało, podpisanie kontraktu z Emmą sprawiło, że Burberry pozyskało sporą rzeszę nowych klientów, a młodej gwieździe pozwoliło to na poszerzenie horyzontów i otrzymanie nowych propozycji współpracy.

Wiele osób chwali Watson występującą jako modelkę. Ta nowa rola gwiazdy sprawiła, że przestała być ona postrzegana jako grzeczna uczennica szkoły magii w Hogwarcie. Podczas sesji zdjęciowych Emma ma mocne makijaże i czasami również dosyć ostre stylizacje. Dzięki temu jej wizerunek się odmienił. Modelka jest jednak postrzegana jako romantyczna, subtelna, ale też umiejąca pokazać pazur. To sprawia, że ma ona wiele twarzy, które może wykorzystywać w zależności od sytuacji. Ponadto, projektanci mówią, że Watson jest uosobieniem wdzięku, szyku i nonszalancji, dlatego tak chętnie jest zatrudniana do nowych projektów w wielkich domach mody.

W 2011 roku aktorka zaprojektowała kolekcję ubrań dla marki People’s Tree, które później promowała w sesji zdjęciowej. Tego samego roku Lancome stworzyło zapach Tresor Midnight Rose, którego inspiracją była romantyczna noc w Paryżu. W kampanii reklamującej nowe perfumy wystąpiła Emma Watson.

Prywatne życie Emmy Watson

Emma Watson to jedna z tych gwiazd, które starają się chronić swoją prywatność, jak tylko jest to możliwe. Aktorka unika skandali i nie zwierza się czasopismom z wydarzeń z życia osobistego, które ją spotykają.

W jednym z wywiadów Watson przerwała jednak milczenie i postanowiła wyznać, że nie może znaleźć mężczyzny swojego życia, gdyż wzbudza u nich strach. Aktorka wcielała się w rolę Hermiony Granger, pilnej uczennicy w szkole magii w Hogwarcie, zaś prywatnie, Emma również jest niezwykle sumienną i rzetelną osobą. Co więcej, gwiazda zrobiła zawrotną karierę. Jako dziecko stała się niezwykle popularna, a wchodząc w dorosłość  nie zwolniła tempa. Znajomi z otoczenia Watson są zdania, iż jej ciągle rosnąca sława onieśmiela potencjalnych amantów.

Sama Emma również zaczęła upatrywać powodu swoich problemów z mężczyznami w popularności i całej otoczce z nią związanej. Aktorka ma za sobą już wiele doświadczeń, a życie w błysku fleszy i świetle kamer z pewnością nie należy do najłatwiejszych.

Informacje o związkach Watson obiegały czasopisma plotkarskie, ale nigdy wiadomości te nie zostały potwierdzone. Jednym z chłopaków, z którym spotykała się aktorka miał być Johnny Simmons, którego poznała na planie The Perks of Being a Wallflower. Związek ten był na tyle poważny, że para postanowiła wspólnie zamieszkać.

Bliskie osoby z kręgu Emmy twierdziły, że aktorce przypadł do gustu charakter Simmonsa, a przede wszystkim jego normalne podejście do życia. Johnny również odwzajemniał uczucie Watson, która jego zdaniem jest wyjątkowa, gdyż nie zachowuje się jak gwiazda.

Potwierdzeniem tego, że para jest razem i traktuje się poważnie miało być wspólne pojawienie się na gali MTV Movie Awards.

Emma Watson miała być również w związku z: Tomem Feltonem, Tomem Duckerem, Angusem Willoughby’em, Francisem Boullem, Roberto Agnillerem, Jay’em Barrymorem, Rafaelem Cebrianem, Georgem Craigiem i Willem Adamowiczem. Żaden z tych związków nie został jednak oficjalnie potwierdzony i wszelkie informacje na ich temat są wyłącznie spekulacjami napływającymi do portali plotkarskich.

Poza aktorstwem i modelingiem Emma chciała również skończyć studia, dlatego udał się na Uniwersytet Brown w Stanach Zjednoczonych. W czasie nauki na uniwersytecie zrobiła sobie semestr przerwy, aby skupić się w tym czasie na swojej karierze aktorskiej. Ostatecznie jednak Watson skończyła studia i odebrała dyplom – licencjat z literatury angielskiej.

Podobno studiowanie nie było dla aktorki łatwe z powodu jej ogromnej popularności. Ponadto, gdy gwiazda zabierała głos w trakcie zajęć, jej koledzy i koleżanki krzyczeli: „10 punktów dla Gryfindoru!”.

Kariera Emmy Watson zaczęła się w jej dzieciństwie, kiedy to jako dziewczynka zaczęła grać Hermionę Granger w serii filmów o przygodach czarodziejów z Hogwardu. Harry Potter przyniósł aktorce dużą popularność i spełnił jej największe marzenie, ponieważ pragnęła ona już od najmłodszych lat występować w filmach. W szkole grywała w przedstawieniach, ale uczęszczała również na lekcje tańca i śpiewu, które miały ją przygotować do przyszłego zawodu. Prywatne życie Emmy Watson jest przez nią bardzo mocno chronione. Gwiazda nie wypowiada się na tematy nie związane z jej pracą, poza niewielkimi wyjątkami. Oprócz aktorstwa, Emma udziela się także jako modelka. Na swoim koncie ma między innymi bycie twarzą marki Burberry, a także występy w kampaniach domów mody. Jej urodę charakteryzuje nonszalancja, szyk i elegancja, co przyciąga nowe osoby chcące z nią podjąć współpracę. Watson nie ma jednak tyle szczęścia w miłości, gdyż ciągle nie może odnaleźć mężczyzny swojego życia. W jednym z wywiadów gwiazda zastanawiała się, dlaczego ciągle jest sama. Jak się okazuje, wpływ na to może mieć ogromna popularność gwiazdy oraz jej mocno poukładane życie. Mężczyźni czują się przy niej onieśmieleni i boją się tak atrakcyjnej i sumiennej kobiety.

Znacie jakieś role Emmy Watson oprócz słynnej Hermiony Granger? 🙂 Uważacie, że jej uroda pasuje do modelingu? 🙂

Komentarze

Brak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sidebar