Ian Somerhalder

Ian Somerhalder to niezaprzeczalnie jeden z najprzystojniejszych amerykańskich aktorów i modelów. Karierę modela zaczął bardzo wcześnie, bo już w wieku dziesięciu lat. Występował w kampaniach reklamowych wielkich domów mody, takich jak: Calvin Klein, Versace, Gucci, Guess czy też Dolce & Gabbana. Po gościnnym występie w serialu Miasto na luzie, Ian zaczął pojawiać się w innych produkcjach. Grał filmach, a także w telewizji. Duży rozgłos zyskał dzięki wcieleniu się w Adama Knighta w Tajemnicach Smallville. Widzowie polubili go także w serialu Zagubieni, w którym grał Bonne’a Carlyle’a, przyrodniego brata Shannon Rutheford. Największa popularność spłynęła na Somerhaldera za rolę Damona Salvatore w serialu Pamiętniki wampirów. To właśnie odgrywanie niepokornego wampira sprawiło, że Ian zyskał miliony fanek na całym świecie. Aktor spotkał już jednak wybrankę swojego serca, z którą 26 kwietnia 2015 roku zawarł związek małżeński. Żoną Somerhaldera została Nikki Reed, znana między innymi z roli w filmie Zmierzch.

Ian Somerhalder – piękny od zawsze

Ian Joseph Somerhalder urodził się 8 grudnia 1978 roku w Covington. Jego rodzice, Edna i Robert Somerhalderowie, pracowali w budownictwie. Ian ma brata Boba, który był kolarzem oraz siostrę Robin, która została dziennikarką.

ian somerhalder
Źródło: [Ian Smerhalder], [MingleMediaTVNetwork], licencja: [CC BY-SA 2.0]

Już mając dziesięć lat Somerhalder został modelem w agencji Ford. Wziął udział w pokazach letnich kolekcji w Nowym Jorku, Paryżu, Mediolanie oraz Londynie. Ian reklamował kolekcje Calvina Kleina, Dolce & Gabana, Versace i Gucci. Przez dwa sezony był również twarzą marki Guess. Somerhalder podpisał kontrakt z agencją DNA Models.

W 1997 roku Ian pojawił się gościnnie w serialu Miasto na luzie (ang. The Big Easy). Rok później wystąpił w komedii Celebrity, w którym zagrał również między innymi Leonardo DiCaprio. Somerhalder realizował się także jako aktor w serialach, takich jak: Nowe wcielenie (ang. Now and Again), Młodzi Amerykanie (ang. Young Americans), Kryminalne zagadki Las Vegas (ang. C.S.I.: Crime Scene Investigation), Prawo i bezprawie (ang. Law and Order: Special Victims Unit), a także Kryminalne zagadki Miami (ang. CSI: Miami).

Dużą popularność zyskał Ian wcielając się w Adama Knighta w serialu Tajemnice Smallville (ang. Smallville). Od 2004 roku do 2007 roku grał w produkcji ABC Zagubieni (ang. Lost), która także przyniosła mu sławę i sprawiła, że widzowie polubili go oglądać. Mimo to, największy rozgłos, a także miliony fanek na całym świecie, dała Somerhalderowi rola nieposkromionego wampira Damona Salvatore w serialu Pamiętniki Wampirów (ang. The Vampire Diaries).

Ian Somerhalder i Nina Dobrev – para idealna

Nina Dobrev chroni swoje życie prywatne, dlatego na temat swoich związków nigdy się nie wypowiadała. Właściwie jedynym potwierdzonym jest ten z Ianem Somerhalderem. Jednak na temat swoich uczuć i prywatnych wydarzeń, para nie wyrażała się publicznie.

Ian poznał Ninę na planie serialu Pamiętniki Wampirów. Aktor miał jednak wówczas inną dziewczynę – Meghan Auld. Nina była zaś widywana z Benem Hollingsworthem. Po urodzinach Dobrev jej związek się zakończył, a media wkrótce obiegła informacja, że Ian również rozstał się ze swoją partnerką. Po takim obrocie sprawy, portale plotkarskie zaczęły podejrzewać, że Nina i Somerhalder mają romans. Gwiazdy Pamiętników Wampirów były widywane coraz częściej w swoim towarzystwie, jednak informacje na temat ich bliskiej relacji nie zostały potwierdzone.

Wakacje, które Dobrev i Somerhalder spędzili wspólnie w Paryżu stały się dla mediów oficjalnym oświadczeniem, że para jest razem. Po tym wyjeździe gwiazdy przestały kryć się ze swoimi uczuciami. Od tej pory można było zobaczyć Ninę i Iana trzymających się za ręce czy też całujących się, pomimo towarzyszących im fotoreporterów. Aktor zamieszkał razem ze swoją dziewczyną w Atlancie.

Przez cały czas trwania związku Niny i Iana byli oni określani, jako „idealna para”. Oboje są piękni i wiele osób uważało, że niezwykle do siebie pasują. Związek wydawał się poważny, dlatego fani pary czekali na odważny krok, czyli zaręczyny.

Ostatni raz para pojawiła się razem na przyjęciu Eltona Johna z okazji Oscarów. Kilka miesięcy później do sieci przeniknęły informacje o rozpadzie związku. Powodu w rozstaniu upatrywano w naciskaniu przez Iana na zawarcie związku małżeńskiego z Niną. Ona podobno nie była jeszcze gotowa na taki krok. Oficjalnie nie wiadomo, dlaczego para zdecydowała się na taki krok.

Przez bardzo  krótki czas fanki Somerhaldera znowu mogły cieszyć się jego wolnością. Na profilu aktora pojawiły się na nowo wyznania miłości od jego wielbicielek. Każda z nich miała nadzieję, że być może Somerhalder zwróci na nie swoją uwagę.

ian somerhalder pamietniki wampirow
Źródło: [Ian Smerhalder], [Gage Skidmore], licencja: [CC BY-SA 2.0]

Po rozstaniu z Niną Dobrev Ian powiedział, że już nigdy nie zwiąże się z żadną kobietą na stałe. Szybko jednak zmienił zdanie wstępując w związek z Nikki Reed. Przyznał wówczas, że do tej pory był kobieciarzem, zaś dzięki nowej wybrance swojego serca, stał się prawdziwym mężczyzną.

Informacje na temat nowego związku Somerhaldera były prawdopodobnie sporym ciosem dla Niny. Byli kochankowie wyznawali w mediach, że pozostają w przyjaznych stosunkach, ale nic ich już nie łączy. Po informacjach o oświadczynach oraz ślubie z Nikki,  Dobrev podobno zmieniła swoje nastawienie do Somerhaldera. Szczególnym dowodem na to jest informacja, iż Nina postanowiła odejść z serialu Pamiętniki Wampirów.

Po weekendzie nad jeziorem Lanier w Georgii z całą ekipą serialu, Dobrev poinformowała swoich fanów, że pożegnała się podczas wyjazdu ze swoimi przyjaciółmi z obsady i kończy swoją przygodę z Pamiętnikami Wampirów. Nieoficjalnym powodem odejścia aktorki miała być praca z Ianem Somerhalderem. Nina podobno nie mogła znieść tego, że jej były chłopak w tak szybkim czasie znalazł sobie nową narzeczoną. Na portalach plotkarskich można znaleźć informacje, że Dobrev nadal darzy uczuciem Iana.

Po doniesieniach o odejściu Niny media obiegły kolejne wiadomości, iż Somerhalder błaga swoją byłą dziewczynę o pozostaniu w serialu. Aktorka postanowiła rozstać się z Pamiętnikami Wampirów po nagraniu szóstego sezonu, a przed powstaniem kolejnego.

Niektórzy uważają, że po decyzji Dobrev o odejściu z serialu, zarówno Ian, jak i Nikki odetchnęli z ulgą. Fotoreporterzy spotkali Somerhaldera z  Reed po tych doniesieniach i żadne z nich nie wyglądało na zmartwione. Inne źródła mówią o tym, że spotkania na planie Pamiętniki Wampirów były dla Niny i Iana krępujące po ich rozstaniu, a po zaręczynach aktora stały się niemal nie do zniesienia. Dodatkowo, nowa partnerka Somerhaldera, jest byłą przyjaciółką Dobrev. Spotkania byłych kochanków z pewnością były bardzo irytujące dla Nikki.

Niedawno okazało się jednak, że Nina zrezygnowała z występowania w Pamiętnikach Wampirów z powodu chęci spróbowania nowych wyzwań zawodowych. Serial, w którym aktorka pojawiała się przez sześć lat zamknął jej drogę do innych ról i zadań. Dlatego też Dobrev podjęła poważną decyzję odejściu z planu Pamiętniki Wampirów. Osoby z otoczenia gwiazdy mówią, że jest ona gotowa na wiele, aby podołać nowym wyzwaniom, nawet może pokazać  trochę ciała.

 

Ian Somerhalder i szybkie małżeństwo z Nikki Reed

O znajomości i małżeństwie Iana Somerhaldera oraz Nikki Reed pisze się i mówi w kategoriach typowej hollywoodzkiej pary. Co to oznacza? Oznacza to schemat: szybka miłość, szybki ślub i szybki rozwód. Choć do rozstania Nikki i Iana jeszcze nie doszło, aktor niemal z dnia na dzień zakochał się w swojej obecnej żonie. Bardzo szybko para ze sobą zamieszała, a pół roku później Somerhalder postanowił oświadczyć się wybrance swojego serca. Ślub odbył się 26 kwietnia 2015 roku. Kiedy aktor zaczął spotykać się z Reed był świeżo po rozstaniu ze swoją byłą partnerką, Niną Dobrev. Nikki zaś była wówczas jeszcze żoną Paula McDonalda.

Czasopisma plotkarskie rozpisywały się o tym, jak pary w Hollywood biorą szybkie śluby, a później szybko się rozwodzą. Jak na razie jednak nie zanosi się, aby Nikki i Ian planowali rozstanie, gdyż znajomi z ich otoczenia donieśli, iż para planuje poszerzyć rodzinę. Aktorka nie jest jednak jeszcze w ciąży, ale razem z mężem stara się o dziecko.

ian somerhalder
Źródło: [Ian Smerhalder], [Georges Biard], licencja: [CC BY-SA 3.0]

Dużą niespodzianką dla mediów była także informacja o ślubie Reed i Somerhaldera. Ceremonia odbyła się na Santa Monice, pod gołym niebem. Uroczystość była skromna i cicha, gdyż wzięli w niej udział wyłącznie przyjaciele i rodzina gwiazd.

Tuż po ślubie Ian Somerhalder i Nikki Reed wybrali się na miesiąc miodowy. Odwiedzili Chile, Brazylię i Kostarykę. Po tych podróżach, aktor postanowił zabrać swoją żonę na kolejną wycieczkę z okazji jej urodzin.

Fanki Iana, które pokochały go za rolę Damona w Pamiętnikach Wampirów są zrozpaczone. Każda z nich marzyła, by kiedyś stanąć u boku Somerhaldera, jednak szczęście to znalazła już Nikki Reed.

Media obiegają także plotki o tym, że była dziewczyna Iana, Nina Dobrev, jest o niego zazdrosna. Po rozstaniu para pozostawała w zaprzyjaźnionych relacjach, co było niezbędne, gdyż aktorzy grają razem w serialu Pamiętniki Wampirów. Portale plotkarskie donoszą jednak, że na Ninie nowy związek Somerhaldera zrobił duże wrażenie. Aktorka podobno ciągle czuje coś do swojego byłego chłopaka.

Dodatkowym ciosem jest dla Dobrev to, że Ian jest nierozłączny z Nikki. Razem ćwiczą, trenują, robią ekologiczne zakupy i biegają z psami. Oprócz tego, że są w siebie wpatrzeni, dzielą jeszcze ze sobą pasje.

Wielka miłość Iana Somerhaldera

Ian Somerhalder walczy bardzo mocno o prawa zwierząt. Kocha psy, ale także koty i inne zwierzęta. To właśnie to uczucie zrodziło fundację Ian Somerhalder Foundation, którą założył aktor.

Somerhalder odwiedza też amerykańskie schroniska i próbuje ratować zwierzęta tam umieszczone od niedoli i śmierci. Czasami na swoich profilach w mediach społecznościowych publikuje zdjęcia i prosi o adopcję czworonogów.

Sam gwiazdor ma psy, a ostatnio wraz ze swoją żoną przygarnął kota. Imię dla nowego członka rodziny nie zostało jeszcze wybrane. Wśród propozycji fanów gwiazd pojawiły się takie imiona, jak: Puma, Kitty, Lola oraz Rose. Kot został zabrany ze schroniska dla zwierząt, które odwiedzili Nikki i Ian, aby dać trochę miłości zamkniętym tam w klatkach czworonogom. Niedawno para poinformowała na swoim Instagramie, że zaadoptowała konia o imieniu Eagle.

Miłość do zwierząt to jedna z wielu rzeczy, która łączy Iana i Nikki. Reed ma już dwa konie, dwa owczarki niemieckie, psa swojej mamy, a także trzy inne adoptowane psy i małego szczurka. Do tego składu ostatnio dołączył kot. Para tak kocha swoje zwierzęta, że z jednym z nich, psem Irą, pojechali w podróż. Na profilach społecznościowych gwiazd można znaleźć wiele wspólnych zdjęć w towarzystwie ich zwierząt, a także te z odwiedzin w schroniskach.

Iana Somerhaldera pokochały miliony fanek na całym świecie za rolę Damona Salvatore w serialu Pamiętniki Wampirów. Aktor wcześniej pojawiał się w filmach, a także innych produkcjach telewizyjnych, jak na przykład Tajemnice Smallville czy też Zagubieni. Pracę w show biznesie zaczął bardzo wcześnie, bo już jako dziesięciolatek pracował w agencji modeli Ford. Wówczas także zaczął pracować dla wielkich domów mody, takich jak: Gucci. Dolce & Gabbana czy też Guess. Prywatnie Ian Somerhalder był bardzo długo związany ze swoją serialową partnerką – Niną Dobrev. Para jednak się rozstała, a oficjalnie powody rozpadu tego związku nie są znane. Portale plotkarskie podejrzewają, że aktor chciał się oświadczyć Ninie i wziąć z nią ślub, a ona była na to jeszcze niegotowa. Somerhalder nie pozostawał jednak długo w rozpaczy po rozstaniu z Dobrev. Szybko pocieszył się oświadczając się i biorąc ślub z Nikki Reen, znaną szczególnie z roli w filmie Zmierzch. Ostatnio media obiegają spekulacje, że para stara się o dziecko.

Lubicie role Iana Somerhaldera? 🙂 W której szczególnie go polubiliście? 🙂 Jak Wam się podoba jako nieposkromiony wampir Damon Salvatore? 🙂

Komentarze

Brak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sidebar