Jennifer Lopez

J. Lo, czyli jedna z najseksowniejszych wokalistek na świecie, od wczesnego dzieciństwa łączyła swoją przyszłość z karierą taneczną lub muzyczną. Artystka jest jednak również aktorką i projektantką mody. Początkowo znacznie bardziej rozwijała się jako tancerka, między innymi tańcząc podczas występów Janet Jackson. Ostatecznie jednak gwiazda zrezygnowała z kariery tanecznej i odmówiła pojawienia się podczas światowej trasy koncertowej obok Janet. Jennifer Lopez swoją decyzję umotywowała chęcią rozwinięcia się jako aktorka. Tym samym J. Lo zaczęła pojawiać się w licznych filmach. Zagrała na przykład w: Pokojówka na Manhattanie (ang. Maid in Mahattan), Zatańcz ze mną (ang. Shall We Dance), Sposób na teściową (ang. Monster-in-Law) czy też Jak urodzić i nie zwariować (ang. What to Expect When You’re Expecting). Zdecydowanie najczęściej Lopez można zobaczyć w komediach romantycznych. Chociaż obsady produkcji, w których ma swój udział są zazwyczaj gwiazdorskie, to filmy są oceniane dosyć słabo. Co więcej, gra aktorska Jennifer również nie jest uznawana za najlepszą. Aktorka kilka razy była nominowana do statuetki Złote Maliny i dwa razy ją otrzymała. Równolegle z aktorstwem, J. Lo rozwija się jako wokalistka. Jej pierwszy album został zatytułowany: On the 6. Do tej pory gwiazda wydała osiem płyt, a wiele utworów, które się na nich znalazło stało się prawdziwymi hitami. W swojej muzycznej pracy Jennifer współpracowała między innymi z: Marciem Anthonym, Pitbullem, Enrique Iglesiasem, a także Shakirą.

 

Jennifer Lopez – artystka o wielu twarzach

lopez jennifer
Źródło: [Jennifer Lopez], [dvsross], licencja: [CC BY 2.0]

Jennifer Lynn Lopez nazywana również J. Lo przyszła na świat 24 lipca 1969 roku w Nowym Jorku. Przyszła wokalistka wychowywała się w dzielnicy o nazwie Castle Hill. Jej rodzice pochodzą z Portoryko.

Jennifer uczęszczała na lekcje do szkoły katolickiej, a także uczyła się tańczyć do dziewiętnastego roku życia. Jako młoda osoba pracowała w biurze, ciągle chodziła na lekcje tańca, a także występowała nocą w klubach na Manhattanie. Pierwszym większym osiągnięciem Lopez była rola w programie komediowym zatytułowanym: In Living Color. Jednak kariera J. Lo jako tancerki zaczęła się właściwie w momencie, gdy zaczęła ona tańczyć podczas występów Janet Jackson. Jennifer pojawiła się także w jej teledysku pod tytułem: That’s the way love goes. Zapewne jej sukcesy w dziedzinie tańca byłyby znacznie większe, gdyż Janet zaproponowała Lopez występowanie podczas jej światowej trasy koncertowej. J. Lo odrzuciła jednak tę propozycję i poprosiła Jackson o zrozumienie, gdyż chciała się bardziej skupić na swojej aktorskiej karierze.

Jennifer Lopez – kariera aktorska

Początkowo kariera aktorska Jennifer Lopez nie należała do zbyt łatwych. Produkcje, w których się ona pojawiała bardzo szybko były zdejmowane z anteny. Gwiazda wystąpiła między innymi w: South Central, Hotel Malibu, a także Second Chances.

W 1995 roku pojawiły się dwa filmy z udziałem J. Lo: Pociąg z forsą (ang. Money Train) oraz Moja rodzina (ang. My Family). W dramacie Moja rodzina Jennifer zagrała główną rolę – Marię Sanchez. Fabuła opowiada o rodzinie meksykańskich emigrantów, którzy przeżywają swoje lepsze i gorsze chwile, ale zawsze mają obok siebie bliskie im osoby.

Rok później ukazał się thriller w reżyserii Boba Rafelsona pod tytułem: Krew i wino (ang. Blood and Wine). Jennifer Lopez zagrała w nim Gabrielę „Gabby”. Partnerował jej Jack Nicholson jako Alex Gates. Również w roku 1996 aktorka pojawiła się w komediodramacie Jack, w której występował również Robin Williams. Fabuła zaczynała się od narodzin dziecka, które przyszło na świat zaledwie po dwóch miesiącach ciąży swojej matki. Szybko okazało się, że chłopiec jest chory i starzeje się cztery razy szybciej niż zdrowy człowiek. Jako dziesięciolatek Jack wygląda jak czterdziestolatek. W końcu rodzice chłopaka decydują się na posłanie go do szkoły.

Rok 1997 obfitował w kolejne filmy z udziałem Jennifer Lopez. Pierwszym z nich była Selena, czyli produkcja biograficzna opowiadająca o życiu i karierze znanej latynoamerykańskiej wokalistki. J. Lo wcieliła się w główną bohaterkę, czyli Selenę Quintanillę.

Droga przez piekło (ang. U Turn) to film, w którym Jennifer zagrała Grace McKenna. W zupełnie innych klimatach jest osadzona Anakonda (ang. Anaconda), czyli horror w reżyserii Luisa Llosa. Lopez została w nim obsadzona w jednej z głównych ról, jako Terri Flores. W filmie tym można było również zobaczyć takich aktorów, jak: Owen Wilson, Jon Voight, Ice Cube i wielu innych. Anakonda (ang. Anaconda) otrzymała nominację do statuetki Złota Malina w sześciu kategoriach. Były to między innymi: najgorszy film, najgorszy aktor: Jon Voight oraz najgorszt reżyser Luis Llosa.

Po niezbyt udanym horrorze, Jennifer Lopez zagrała w komedii kryminalnej z wątkiem romansowym, zatytułowanej: Co z oczu, to z serca (ang. Out of Sight). Aktorka wcieliła się w nim w Karen Sisco, czyli agentkę FBI, która miała ścigać Jacka Foleya, uciekiniera z więzienia. W roli Jacka wystąpił George Clooney. Fabuła została tak opracowana, że agentka zakochuje się w mężczyźnie, którego miała za zadanie złapać. Początkowo do roli Karen była typowana Sandra Bullock, jednak ostatecznie rolę tę otrzymała J. Lo.

W 2000 roku ukazał się film Cela (ang. The Cell), w którym Jennifer Lopez zagrała główną rolę – Catherine Deane. Rok później ukazały się kolejne produkcje z udziałem aktorki: dramat pod tytułem Oczy anioła (ang. Angel Eyes) oraz komedia romantyczna Powiedz tak (ang. The Wedding Planner).

jennifer lope
Źródło: [Jennifer Lopez], [Speaker Pelosi], licencja: [CC BY 2.0]

W kolejnym roku ukazał się jeden z najpopularniejszych filmów z udziałem J. Lo zatytułowany Pokojówka na Manhattanie (ang. Maid in Manhattan). Ta komedia romantyczna jest współczesną bajką o Kopciuszku, która otrzymała bardzo zróżnicowane recenzje. Zupełnie inną produkcją jest Nigdy więcej (ang. Enough) w reżyserii Michaela Apteda. Jennifer Lopez wystąpiła w niej jako Slim Hiller, która ucieka od męża znęcającego się nad nią i zaczyna trenować sztuki walki, aby umieć się przed nim obronić.

Gigli to komedia kryminalna, która swoją premierę miała w lipcu 2003 roku. Przedstawiona historia opowiada o płatnym mordercy, który otrzymuje zlecenie porwania brata prokuratora federalnego. Zadanie jednak jest na tyle istotne, że dla pewności szef mafii z Los Angeles zleca do pomocy płatną morderczynię – Ricky (w tej roli Jennifer Lopez). Chociaż fabuła wydawała się ciekawa, a obsada gwiazdorska, gdyż oprócz J. Lo w filmie wystąpili także: Ben Affleck i Al Pacino, Gigli otrzymał dwanaście nominacji do statuetki Złota Malina, z czego wygrał aż siedem, między innymi w kategoriach: najgorsza komedia w 25-letniej historii Złotych Malin, najgorszy film, najgorszy aktor Ben Affleck, najgorsza aktorka Jennifer Lopez. Produkcja była na tyle słaba, że w Wielkiej Brytanii film został wycofany z kin po pierwszym tygodniu pokazywania go.

W 2004 roku swoją premierę miały filmy: Dziewczyna z Jersey (ang. Jersey Girl) oraz Zatańcz ze mną (ang. Shall We Dance). Rok później Jennifer Lopez zagrała w komedii romantycznej Roberta Luketica pod tytułem Sposób na teściową (ang. Monster-in-Law). W tym samym czasie powstał dramat obyczajowy Niedokończone życie (ang. An Unfinished Life). W obsadzie tego filmu oprócz Jennifer Lopez można zobaczyć Roberta Redforda, a także Morgana Freemana.

Bardzo dobre recenzje krytyków oraz widzów zebrał film Miasto śmierci (ang. Bordertown). J. Lo wcieliła się w Lauren Adrian, dziennikarkę, która próbuje dociec, kto stoi za gwałceniem, torturowaniem i mordowaniem młodych kobiet w Juarez, meksykańskim mieście. Dramat przedstawiony w Mieście śmierci rzeczywiście miał miejsce, jednak jego zagadka nigdy nie została wyjaśniona.

W tym samym roku ukazał się Pieśniarz (ang. El Cantante), biograficzny film przedstawiający życie Hectora Lavoe, czyli największego hiszpańskiego piosenkarza, który żył w latach 70. XX wieku. Głównego bohatera zagrał Marc Anthony, zaś w Puchi wcieliła się Jennifer Lopez.

Plan B (ang. The Back-Up Plan) to komedia romantyczna Alana Poula opowiadająca historię kobiety, która zdecydowała się na sztuczne zapłodnienie, gdyż była samotna. W tym samym czasie na jej drodze stanął mężczyzna, który okazał się miłością jej życia. Chociaż fabuła zapowiadała się niezwykle interesująco, film zebrał bardzo słabe oceny. Tematykę rodzicielstwa podjął też film Jak urodzić i nie zwariować (ang. What to Expect When You’re Expecting), który ukazał się w 2012 roku. W rolach głównych wystąpiły między innymi: Cameron Diaz i Jennifer Lopez.

W kolejnych latach z udziałem J. Lo powstały produkcje: Parker, Lila & Eve oraz Chłopak z sąsiedztwa (ang. The Boy Next Door).  Od 2016 roku aktorka pracuje na planie serialu kryminalnego Shades of Blue, w którym wciela się w samotną matkę, która pracuje dla FBI.

Jennifer Lopez – kariera muzyczna

Chociaż filmografia Jennifer Lopez jest bardzo rozbudowana, wielu twierdzi, że artystka nie należy do najlepszych aktorek. Potwierdzeniem tego faktu może być osiem nominacji do nagrody Złote Maliny oraz dwie wygrane statuetki w kategoriach: najgorsza aktorka za film Gigli (2003) oraz najgorsza ekranowa para/duet filmowy za film Gigli (2003). Jednak oprócz aktorstwa J. Lo rozwija się również w muzyce.

Debiutancki album piosenkarki zatytułowany został On the 6 i został wydany w lipcu 1999 roku. Przez długi okres znajdował się on na szczytach list przebojów. Kolejny krążek Jennifer wydała dwa lata później i nosił tytuł J. Lo. Piosenka, która go promowała to ” Love Don’t Cost a Thing”.

W 2002 roku premierę miał trzeci album Lopez, który otrzymał nazwę This Is Me… Then. Jednym z singli, które się na nim znalazły, był: „Jenny from the Block”. Wokalistka nie zaprzestała jednak pracy i już rok później wydała kolejną płytę, która nosiła tytuł Rebirth.

Artystka przez dłuższy czas opracowywała album, który zawierałby utwory wyłącznie w języku hiszpańskim. W końcu udało jej się tego dokonać i w 2007 roku świat mógł wreszcie posłuchać piosenek, które znalazły się na albumie Como Ama Una Mujer. W tym samym roku, jesienią, ukazał się także anglojęzyczny krążek Jennifer Lopez pod tytułem Brave. Utworem promującym płytę był kawałek „Do It Well”.

Nad kolejnym albumem Lopez pracowała tuż po ukończeniu poprzedniego. Nie przeszkadzała jej w tym nawet ciąża. Love? ukazał się jednak dopiero w 2011 roku kilka miesięcy po premierze zapowiadającego go singla noszącego tytuł: „On the Floor”. Piosenka ta była nagrana z Pitbullem.

Trzy lata później odbyła się premiera ósmego albumu Jennifer: A.K.A. Jednym z singli, które promowały płytę, była piosenka nagrana przy współpracy z Pitbullem: „First Love”.

Jennifer Lopez to artystka o kilku twarzach. Jest nie tylko tancerką, piosenkarką, ale także aktorką i projektantką mody. Gwiazda posiada swoją linię ubrań, a także stworzyła cztery własne zapachy. W przyszłości Jennifer ma w planach sygnowanie swoim nazwiskiem linii biżuterii i dodatków, takich jak: kapelusze, rękawiczki itd. J. Lo jest przez wielu uznawana za najpiękniejszą kobietę świata, a także za jedną z najbardziej wpływowych. Majątek gwiazdy jest szacowany na około 150 milionów dolarów. Prywatnie Lopez trzykrotnie stawała na ślubnym kobiercu. Jej pierwszym mężem był Ojani Noa, z którym rozwiodła się po niespełna roku małżeństwa. Drugim kandydatem został Cris Judd, z którym Jennifer wzięła ślub w 2001 roku, a już dwa lata później para oficjalnie się rozstała. Od 2004 roku wokalistka była żoną Marca Anthony’ego, z którym zaszła w ciążę i urodziła bliźniaki: Emme Maribel oraz Maximiliana Davida. Para jednak rozstała się i w 2014 roku wzięła rozwód. Jennifer Lopez już od najmłodszych lat wiązała swoją przyszłość ze sceną, jednak na początku był to taniec. Z czasem artystka chciała spróbować swoich sił jako aktorka. Najczęściej można było ją oglądać w komediach romantycznych, ale pojawiała się również w horrorach i dramatach.

 

Za jaką rolę lubicie Jennifer Lopez najbardziej? 🙂 Który film z jej udziałem najbardziej Wam się podoba :)?

Komentarze

Brak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sidebar