Maciej Zakościelny

Maciej Zakościelny to niezaprzeczalnie jeden z najprzystojniejszych polskich aktorów. Jest znany z ról w komediach romantycznych, na przykład: Tylko mnie kochaj, a także z licznych seriali, m. in. Kryminalni czy też Na dobre i na złe. Już w szkole podstawowej był przekonany o swoim powołaniu do aktorstwa. Uczęszczał do Szkoły Muzycznej, a następnie postanowił spróbować swoich sił w Akademii Teatralnej w Warszawie. Zakościelny zyskał dużą sławę dzięki roli Marka Brodeckiego w serialu Kryminalni. To właśnie po pojawieniu się w tej produkcji zaczął grać w komediach romantycznych. Aktor przez wielu jest określany mianem „polskiego Brada Pitta”. Chociaż jest niezwykle popularny, a także szalenie przystojny, nie ma zbyt wiele szczęścia w miłości.

Ścieżka kariery Macieja Zakościelnego

maciej zakoscielny aktor
Źródło: [Maciej Zakościelny], [Fryta 73], licencja: [CC BY-SA 2.0]

Maciej Gracjan Zakościelny urodził się 7 maja 1980 roku w Stalowej Woli. O tym, że zostanie aktorem wiedział już w szkole podstawowej. Wielokrotnie występował w szkolnych przedstawieniach, a także brał udział w licznych konkursach, gdzie prezentował swój talent.

Zakościelny uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli. Uczył się tam gry na skrzypcach, fortepianie oraz bębnach afrykańskich. Swoją ścieżkę edukacyjną Maciej postanowił kontynuować w szkole teatralnej, do której dwukrotnie zdawał. W końcu udało mu się dostać do Akademii Teatralnej w Warszawie, gdzie studiował do 2004 roku. Nie uzyskał jednak tytułu magistra i do tej pory go nie posiada.

Pasją Zakościelnego było karate, które trenował przez pięć lat. Jego kolejną fascynacją są podróże. Początkowo, kiedy nie miał zbyt wielu środków finansowych na wyprawy po Europie, grywał na skrzypcach w wielu miastach, aby zdobyć pieniądze na realizację swoich marzeń.

Po raz pierwszy można było oglądać Macieja na ekranie telewizyjnym w serialu Plebania. Pojawił się tam jako Marek Bednarek. Wkrótce dostał rolę w Sforze, następnie w filmie przygodowym Na jelenie, gdzie zagrał Emila oraz w serialu Samo Życie, jako Antoni Knapik. Spory rozgłos zyskał grając w Na dobre i na złe. Aktor pojawił się również w Starej baśni.

W tym samym czasie Zakościelny występował w Teatrze Telewizji w sztukach: Sesja castingowa, Książę nocy oraz 1 września. Wkrótce artysta zaczął grać w Teatrze Współczesnym w spektaklach: Udając ofiarę, a także Porucznik Inishmore.

Przełomowym okazał się dla Macieja rok 2004, w którym pojawił się w serialu Kryminalni. Aktor wcielał się w Marka Brodeckiego do 2008 roku. Serial ten był emitowany na stacji TVN w ośmiu seriach. Oglądalność Kryminalnych była bardzo wysoka i osiągała nawet cztery miliony widzów.

W roku 2005 Zakościelny zagrał główną rolę w filmie Ryszarda Zatorskiego Tylko mnie kochaj. Gwiazdor zyskał wówczas ogromną popularność, a także zyskał sobie sympatię widzów wcielając się w postać Michała. Rok później Maciej pojawił się w kolejnej produkcji tego samego reżysera, zatytułowanej Dlaczego nie!.

Bronek Woyciechowski to bohater serialu Czas honoru, którego grał Zakościelny przez sześć lat. W 2008 roku Maciej wystąpił w Sercu na dłoni wyreżyserowanym przez Krzysztofa Zanussiego. Obok niego w filmie tym zagrali m. in.: Bogdan Stupka, Szymon Bobrowski, Marek Kudełko, Marta Żmuda Trzebiatowska, Krzysztof Kowalewski, Borys Szyc i inni.

W 2012 roku zaczął być emitowany serial pt. Reguły gry z Julią Kamińską i Maciejem Zakościelnym, którzy byli odtwórcami głównych ról. W produkcji tej występowali także: Katarzyna Kwiatkowska, Jan Jankowski, Paweł Wilczak i Magdalena Wójcik. Niestety, pomimo dobrze zapowiadającego się pierwszego sezonu i pochlebnych opinii widzów, Reguły gry nie mają kontynuacji.

W 2015 roku Maciej Zakościelny zaczął pracę w serialu Strażacy. Wciela się w nim w aspiranta Adama Wojnara. Produkcja jest kontynuowana, choć na forach internetowych grzmią komentarze o licznych błędach merytorycznych dotyczących pracy strażaków podczas akcji, które zostały popełnione w serialu. Pomimo tego, docenia się pomysł i grę aktorską obsady tej produkcji.

W tym samym roku pojawiła się druga część komedii romantycznej Listy do M. zatytułowana Listy do M. 2. Maciej Zakościelny w filmie tym wcielił się w osobę Redo.

13 października 2015 roku miał swoją premierę film biograficzny Persona Non Grata, produkcji japońskiej. Oprócz Macieja wystąpili w nim tacy polscy artyści, jak: Zbigniew Zamachowski i Agnieszka Grochowska. Produkcja nie była jeszcze wyświetlana w Polsce.

W 2016 roku aktor wcielił się w osobę Kordiana w komedii 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach. Obsada tego filmu była gwiazdorska. Oprócz Macieja Zakościelnego grali w nim: Alicja Bachleda Curuś, Dominika Kluźniak, Aleksandra Hamkało, Zbigniew Zamachowski i inni.

Oprócz filmowych i serialowych ról, artysta realizuje się w projekcie Śpiewając Jazz, który jest zainicjowany przez Fundację Artystyczną im. Kaliny Jędrusik „Kalinowe Serce”.

Maciej Zakościelny i jego związek z gwiazdą Hollywood

Jednym z najgłośniejszych związków Macieja Zakościelnego był ten z Izą Miko. Aktorka na stałe mieszka w Stanach Zjednoczonych, gdzie z ogromną determinacją robi karierę. Pomimo odległości, różnic i priorytetów Miko, jakimi jest praca i odniesienie sukcesu, para próbowała ze sobą być. W pewnym momencie, Iza zdecydowała się nawet na kilkumiesięczny pobyt w Polsce, aby być bliżej swojego partnera i móc go bardziej poznać.

Wkrótce jednak na jaw wyszło, że aktorka nie do końca zdecydowała się na dłuższą wizytę w kraju ze względu na Zakościelnego. Przyjechała do Polski ze względu na swoją rolę w filmie Kochaj i tańcz i przede wszystkim z tego powodu jej obecność w ojczyźnie była wydłużona. Po zakończeniu zdjęć wyjechała do Hollywood.

Znajomi pary twierdzili wówczas, że aktorka nigdy nie postanowi przyjechać do Polski na stałe, gdyż w Stanach ma wiele projektów, których nie chce stracić. Z informacji tych wynika również, że Zakościelny był zawiedziony podjęciem takiej decyzji przez Miko. Zatem niemal od początku związku Macieja i Izy, artystka za priorytet stawiała swoją karierę, zaś jej partner był wyłącznie tłem. Po rozstaniu z Zakościelnym aktorka wyznała, że zdecydowanie więcej ich dzieliło niż łączyło. Podobno na tę decyzję miał też wpłynąć czas, który para wspólnie spędziła podczas dłuższego pobytu Miko w Polsce, gdy nagrywała ona Kochaj i tańcz. Wówczas miało się okazać, że życie we dwoje wcale nie jest tak piękne i kolorowe jak na odległość.

Złośliwi twierdzą, że w rzeczywistości na rozstanie Zakościelnego i Miko miał wpływ Mateusz Damięcki, którego aktorka poznała na planie komedii romantycznej, w której grała. Oboje podobno zachwycali się swoją fizycznością.

maciej zakoscielny
Źródło: [Maciej Zakościelny], [Sławek], licencja: [CC BY-SA 2.0]

Po rozstaniu z Izą, Maciej dość długo szukał kobiety, która miałaby zająć jej miejsce. W końcu aktor zaczął się spotykać z mieszkającą w Paryżu Dianą Tadjuideen-Pakulską, która jest modelką. Para była razem od 2010 do 2012 roku. Niestety także ten związek aktora nie przetrwał ze względu na odległości dzielące partnerów. Co więcej, Zakościelny jest osobą lubiącą kameralne spotkania w gronie przyjaciół, zaś Diana zdecydowanie bardziej wolała wybierać się na większe imprezy organizowane w polskim show-biznesie. Czasopisma plotkarskie podają, iż modelka chciała się wypromować u boku swojego chłopaka.

Maciej Zakościelny bardzo szybko znalazł ukojenie u boku amerykańskiej aktorki Caity Lotz. Para poznała się dzięki Weronice Rosati, która grała z hollywoodzką gwiazdą w filmie Battle of the Year. Caity jest przez wielu uznawana za jedną z najseksowniejszych aktorek w Stanach Zjednoczonych.

Maciej Zakościelny się oświadcza

Związek Macieja Zakościelnego z Caity Lotz był na tyle poważny, że aktor postanowił się jej oświadczyć. Tym samym dowiódł, że kilometry dzielące go z ukochane nie są ważne. Gwiazdor do tej pory wiązał się z kobietami, które mieszkały w innych krajach. Relacje te nie przetrwały próby czasu, jednak zupełnie inaczej prezentował się jego związek z Caity.

Znajomi z środowiska Zakościelnego twierdzili, że był on zupełnie oddany swojej partnerce i pragnął, aby została ona jego żoną. Para była niemal nierozłączna, ponieważ Lotz przylatywała do Polski, zaś w momencie, gdy z powodu spraw zawodowych musiała wracać do Stanów Zjednoczonych, Maciej towarzyszył jej w czasie podróży i za oceanem.

Aktor wyznał w wywiadzie, że dla Caity jest w stanie opuścić ojczyznę na stałe i wyjechać do USA. To właśnie tam narzeczeni mieli zamieszkać, choć hollywoodzka piękność podobno bardzo polubiła Polskę.

Do zaręczyn Macieja Zakościelnego i Caity Lotz doszło pod koniec lata 2013 roku. Natomiast już na wiosnę kolejnego roku, media obiegła wiadomość, że z planowania ślubu nici, gdyż para się rozstała. Zaręczyny zerwał podobno aktor, który od razu zaczął być widywany w towarzystwie następnej dziewczyny. Ten związek gwiazdora również nie przetrwał.

Maciej Zakościelny chce zostać ojcem

Na początku 2016 roku czasopisma plotkarskie obiegła informacja, że Maciej Zakościelny ma romans z Weroniką Rosati. Para gra obecnie razem w serialu Strażacy. Osoby z planu tej produkcji twierdzą, że Weronika spędza z Maciejem bardzo dużo czasu poza zdjęciami. Aktorka również znana jest tego, że jej związki nie były zbyt udane. Zawsze wybierała mężczyzn dużo starszych od siebie, jak na przykład Piotr Adamczyk.

Bardzo szybko na wieści o potencjalnym romansie z Rosati zareagował Zakościelny, który zdementował plotki i ogłosił, że nie jest w związku z Weroniką.

W innym wywiadzie, aktor przyznał, że choć nie ma szczęścia w miłości, chciałby się ustatkować i związać z kimś na stałe. Co więcej, Maciej wyznał, iż pragnie zostać ojcem i uważa, że doskonale sprawdzi się w tej roli.

Nowy wizerunek Macieja Zakościelnego

Maciej Zakościelny był do tej pory znany ze swoich krótko ściętych włosów i zadbanego, delikatnie widocznego zarostu. W tym roku możemy go jednak oglądać w zupełnie nowej odsłonie. Aktor zapuścił gęstą brodę, a także włosy, na których widać już dość mocną siwiznę. Zmiana ta była podobno spowodowana tym, iż gwiazdor chciał uwiarygodnić postać, w którą wciela się w najnowszym filmie: 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach.

W filmie tym Zakościelny wciela się w Kordiana, który jest producentem muzycznym i podrywaczem. W komedii tej można zobaczyć także Alicję Bachledę Curuś, Dominikę Kluźniak, Zbigniewa Zamachowskiego i wiele innych polskich gwiazd.

Media bardzo szybko zainteresowały się metamorfozą Zakościelnego, który w licznych wywiadach na ten temat mówił, iż jako aktor musi zmieniać się na rzecz bohaterów, w których się wciela.

Niektórzy twierdzą, że Maciej czuł potrzebę wcielenia w życie jakichś zmian związanych ze swoim wyglądem, gdyż od czasu rozpoczęcia zdjęć do Czasu honoru musiał mieć krótko ścięte włosy i nienaganny zarost. Niestety nowy wizerunek Zakościelnego nie przypadł do gustu wszystkim jego fankom i większość z nich ma nadzieję, że aktor szybko wróci do swojego dawnego wyglądu.

„Polski Brad Pitt” to bardzo znane określenie, które na stałe przylgnęło do Macieja Zakościelnego. Aktor stał się popularny dzięki roli w serialu TVN Kryminalni, a także poprzez występy w komediach romantycznych: Tylko mnie kochaj czy też Dlaczego nie!. Bardzo długo związany był też z produkcją Czas honoru. Chociaż Zakościelny jest jednym z najprzystojniejszych i najbardziej pożądanych polskich aktorów, nie ma szczęścia w miłości. Gwiazdor ma ogromną słabość do kobiet mieszkających poza granicami kraju. Jego najgłośniejszymi związkami były te z Izą Miko, Dianą Tadjudeen-Pakulską oraz Caity Lotz. Niestety żadna z tych relacji nie przetrwała próby czasu i odległości. Obecnie, gwiazdor ogłasza, iż chciałby zostać ojcem i ustabilizować swoje życie prywatne. Niedawno fani Macieja mieli nadzieję, że uda się to dzięki jego bliższej relacji z Weroniką Rosati, ale aktor szybko zdementował plotki na temat tego romansu.

Lubicie Macieja Zakościelnego? 🙂 Która z jego ról najbardziej przypadła Wam do gustu? 🙂

Komentarze

Brak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sidebar