Małgorzata Socha

Małgorzata Socha zaraz po ukończeniu nauki w Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie udała się do Akademii Teatralnej. Jeszcze w trakcie nauki w tej szkole występowała w serialach telewizyjnych oraz filmach. Największą popularność przyniósł jej serial Zostać miss, w którym zagrała siostry bliźniaczki: Majkę i Kajkę. W kolejnych latach pojawiała się w coraz większej ilości produkcji. Duży rozgłos przyniosła jej rola w Bao-Bab, czyli zielono mi, a także praca w serialu Na Wspólnej. Aktorka bardzo często pojawia się w tego typu produkcjach. Widzowie polubili Małgorzatę jako Violettę Kubasińską, głupiutką sekretarkę w BrzydUli. Gwiazda jest również bardzo chętnie obsadzana w komediach romantycznych, na przykład: Śniadanie do łóżka czy też Och, Karol 2. Od 2012 roku Socha współtworzy serial na antenie Polsatu pod tytułem: Przyjaciółki. Obok niej główne bohaterki odgrywają: Joanna Liszowska, Magdalena Strużyńska i Anita Sokołowska. Małgorzata bardzo często użycza swojego głosu w polskim dubbingu. Możemy ją usłyszeć w takich produkcjach, jak: Alvin i wiewiórki (jako Claire), Garbi – Super bryka (jako Charisma), Barbie i 12 tańczących księżniczek (jako księżniczka Blair), W głowie się nie mieści (jako Radość) i w wielu innych. Socha ma na swoim koncie mnóstwo nagród i wyróżnień. Została uhonorowana między innymi w plebiscycie Viva! Najpiękniejsi 2011 i otrzymała tytuł Najpiękniejszej Polki.

Droga Małgorzaty Sochy do Akademii Teatralnej, do serialu i do filmu

Małgorzata Socha urodziła się 23 kwietnia 1980 roku w Warszawie. Swoje życie ukierunkowała tak, że po ukończeniu XL Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie rozpoczęła naukę w Akademii Teatralnej w tym samym mieście. Edukację tam zakończyła w 2003 roku.

Aktorka interesuje się podróżami, a także lubi spędzać aktywnie czas, między innymi jeżdżąc na nartach.

Soją pierwszą rolę otrzymała Małgorzata będąc jeszcze uczennicą liceum. Wcieliła się wówczas w Ankę w spektaklu Teatru Telewizji pod tytułem Anka w reżyserii Radosława Piwowarskiego. Wkrótce została obsadzona w serialu telewizyjnym Złotopolscy jako Kate, córka Wonsa.

 

Małgorzata Socha i jej role filmowe oraz serialowe

Jeszcze przed ukończeniem Akademii Teatralnej w Warszawie Małgorzata Socha zagrała w kilku filmach i serialach telewizyjnych. W 1999 roku aktorka pojawiła się w dramacie Stanisława Kuźnika pod tytułem Moja Angelika. W produkcji zostali obsadzeni także: Monika Kwiatkowska, Radosław Pazura, Olaf Lubaszenko, Ewa Telega i wielu innych.

malgorzata socha
Źródło: [Małgorzata Socha], [Andrzej Piasecki], licencja: [CC BY-SA 3.0]

Rok później Małgorzata zagrała Karolinę Grzędzielską w filmie młodzieżowym To my w reżyserii Waldemara Szarka. Fabuła opowiadała o maturzystach, którzy wkrótce mieli stanąć do najważniejszego egzaminu w ich życiu. Decyzje, które podjęli tuż przed nim wiązały się z poważnymi konsekwencjami.

W 2001 roku Socha pojawiła się w obsadzie serialu telewizyjnego Zostać miss, który przyniósł jej bardzo dużą popularność. Aktorka wcieliła się w nim w bliźniaczki: Majkę Bączek i Kajkę Bączek. Oprócz Małgorzaty w serialu grali także: Dominika Figurska, Agnieszka Włodarczyk, Violetta Kołakowska, Dorota Kamińska, Wojciech Wysocki, Jerzy Bończak, Jan Nowicki i wielu innych. W tym samym roku rozpoczęły się prace nad komedią pod tytułem Wtorek w reżyserii Witolda Adamka. Film miał swoją premierę w lutym 2002 roku. W obsadzie pojawili się Paweł Kukiz, Kinga Preis, Małgorzata Kożuchowska, Małgorzata Socha i inni.

Sfora; Bez litości to kryminał, w którym Socha wcieliła się w kobietę „Chamulca”. Od 2003 roku aktorka zaczęła pracę na planie kilku seriali telewizyjnych. Jednym z nich była produkcja przeznaczona dla dzieci pod tytułem Magiczne drzewo. Serial ukazywał się do 2013 roku, a Małgorzata grała w nim fryzjerkę Gosię.

W tym samym roku Małgorzata zaczęła pojawiać się w Na wspólnej. Serial jest nadal kontynuowany i emitowany na antenie TVN. Socha wciela się w nim w Zuzannę Hoffer-Leszczyńską, żonę Kamila. Aktorka miała również rolę w produkcji telewizyjnej zatytułowanej Rodzinka. Grała w nim Mariolę, pomocnicę Leszczyńskiego w jego gabinecie dentystycznym.

Kolejnym serialem, który przyniósł Małgorzacie dużą popularność był Bao-Bab, czyli zielono mi. Socha wcieliła się w jedną z żołnierek, Izabelę „Bjuti” Lisocką. Na planie pracowała między innymi z Anną Guzik, Magdaleną Różdżką, Tomaszem Karolakiem, Wiktorem Zborowskim, Krzysztofem Kowalewskim, Zbigniewem Zamachowskim i innymi.

W 2004 roku aktorka zaczęła pracować nad kolejnymi serialami. Pojawiła się w Pierwszej miłości, gdzie zagrała Martę Stańczyk, w miniserialu Panienki, jako Matylda, w Dziupli Cezara, w której wcieliła się w Magdę Świętokrzyską oraz w Długim weekendzie jako prostytutka towarzysząca Tomaszkowi i w Stacyjce, gdzie odegrała Marzenę.

Kolejny rok obfitował w ogrom ról, w których obsadzana była Małgorzata Socha. Jako Walczakowa pojawiła się ona w serialu komediowym pod tytułem Dziki 2. Pojedynek. Kolejną produkcją telewizyjną z udziałem Małgorzaty była Klinika samotnych serc, w której zagrała ona Martę. Oprócz seriali w tym czasie powstały także filmy. Pierwszym z nich była komedia kryminalna w reżyserii Mikołaja Haremskiego zatytułowana Lawstorant. Małgorzata zagrała w niej Jolę. Drugim filmem, który powstał w tym samym roku był dramat Po sezonie Janusza Majewskiego. Socha wcieliła się w nim w jedną z głównych ról: w Dasię i pojawiła się obok Leona Nieczyka, Magdaleny Cieleckiej, Zbigniewa Buczkowskiego.

Serialami telewizyjnymi z udziałem Małgorzaty, które zaczęły być emitowane również w tym roku były: Zakręcone, Tak miało być oraz Pogromczynie mitów.

W 2006 roku Socha wystąpiła w krótkometrażowej animacji Zbigniewa M. Dowgiałło pod tytułem Pankosmodios. Aktorka współtworzyła również miniserial S@motność w sieci oraz wystąpiła w filmie o tym samym tytule. Jako Kaśka, reporterka telewizji „Hej” wystąpiła Małgorzata w komedii obyczajowej Janusza Majewskiego: Miłość w przejściu podziemnym. Fabuła opowiada o dniu Walentynek i wydarzeniach, które wokół niego się rozgrywają. Premiera miała miejsce 14 lutego 2007 roku.

Determinator, Halo Hans, Regina oraz Tylko miłość to kolejne seriale telewizyjne, w których występowała Małgorzata Socha. Sporym sukcesem okazała się produkcja telewizji TVN pod tytułem BrzydUla. Występująca w nim w roli Violetty Kubasińskiej Socha, zyskała sobie ogromną sympatię widzów.

Dwa lata później do kin trafiła komedia romantyczna Śniadanie do łóżka w reżyserii Krzysztofa Langa, w którym Małgorzata zagrała główną rolę, Martę Białą. Partnerował jej Tomasz Karolak, a także Piotr Adamczyk. Film otrzymał siedem nominacji do nagrody Złota Kaczka, między innymi w kategoriach: najlepszy film Krzysztof Lang, najlepsza aktorka Izabela Kuna, najlepsza aktorka Małgorzata Socha, najlepszy aktor Piotr Adamczyk, najlepszy aktor Tomasz Karolak.

Znacznie mniej udana okazała się komedia kryminalna Cezarego Pazury pod tytułem Weekend. Socha zagrała w nim Maję. W obsadzie znaleźli się również: Paweł Małaszyński, Jan Frycz, Radosław Pazura, Paweł Wilczak i inni. Produkcja otrzymała bardzo niepochlebne recenzje krytyków, ale także opinie widzów nie były zbyt zadowalające. Weekend został dziewięciokrotnie nominowany do statuetki Wąż, z czego wygrał trzy, w kategoriach: najgorszy aktor Paweł Małaszyński, najgorsza reżyseria Cezary Pazura, komedia, która nie śmieszy.

W tym samym roku telewizja TVN zaczęła emitować kolejny serial z udziałem Małgorzaty Sochy, Anny Muchy, Filipa Bobka i innych pod tytułem Prosto w serce.

W 2011 roku swoją premierę miała głośna komedia Och, Karol 2 w reżyserii Piotra Wereśniaka. W głównych rolach obsadzono: Piotra Adamczyka, Małgorzatę Sochę, Martę Żmudę Trzebiatowską, Katarzynę Zielińską, Małgorzatę Foremniak, Katarzynę Glinkę oraz Annę Muchę. Film cieszył się ogromną popularnością i zebrał wiele pochlebnych opinii. Była to jedna z najbardziej oczekiwanych komedii ostatnich czasów.

Rok później Socha zaczęła pracę nad serialem Przyjaciółki, który jest tworzony nadal. Fabuła opowiada o losach czterech kobiet, które łączy głęboka więź przyjaźni. Małgorzata odgrywa rolę Ingi Gruszewskiej, zaś w jej przyjaciółki wcielają się: Joanna Liszowska (jako Patrycja Kochan), Magdalena Strużyńska (jako Anka Strzelecka) oraz Anita Sokołowska (jako Zuza Markiewicz).

W tym samym czasie swoją premierę miała komedia obyczajowa zatytułowana: Być jak Kazimierz Deyna w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz. Małgorzata Socha zagrała w nim nauczycielkę.

W 2014 roku pojawiła się kolejna komedia Piotra Wereśniaka – Wkręceni 2. Jedną z głównych ról w tym filmie zagrała Małgorzata Socha, która wcieliła się w Klementynę. Obok niej w obsadzie znaleźli się także: Paweł Domagała, Bartosz Opania, Marta Żmuda Trzebiatowska i Barbara Kurdej-Szatan.

Małgorzata Socha użycza swojego głosu w polskim dubbingu

Małgorzata Socha ma bardzo piękny głos, którego często użycza w dubbingu. Na swoim koncie ma bardzo wiele filmów animowanych, ale także seriali i innych produkcji, w których pracowała wyłącznie za pomocą swojego głosu.

Jedną z pierwszych ról dubbingowych była córka strażnika w filmie Terry’ego Jonesa O czym szumią wierzby (ang. The Wind in the Willows).

Aktorka udzieliła swojego głosu w Garbi – Super bryka (ang. Herbie: Fully Loaded), w którym dubbingowała Charismę. Jako Księżniczka Blair podkładała dźwięk do Barbie i 12 Tańczących Księżniczek (ang. Barbie in the 12 Dancing Princesses). Inne produkcje, w których można usłyszeć Małgorzatę Sochę to między innymi: Alvin i wiewiórki (ang. Alvin and the Chipmunks), Smerfy (ang. The Smurfs), Beyond: Dwie dusze (ang. Beyond: Two Souls), Dzwoneczek i tajemnica piratów (ang. The Pirate Fairy), W głowie się nie mieści (ang. Inside Out).

Oprócz licznych filmów seriali, a także użyczania swojego głosu w dubbingu, Małgorzata Socha występuje w teledyskach oraz kampaniach reklamowych. W 2003 roku aktorka pojawiła się w teledysku grupy Makowiecki Band do piosenki „Can’t get you out of my head”. Sześć lat później można było ją zobaczyć w wideo do utworu „Jeszcze o nas” Łukasza Zagrobelnego. Po jakimś czasie, Małgorzata zagrała w teledysku „Wierność jest nudna” Natalii Kukulskiej. W 2016 roku gwiazda wystąpiła w piosence „Aneta” autorstwa Sławomir i Vox.

Od 2009 roku Socha pojawia się także w reklamach. Jedną z pierwszych, w których wystąpiła była odzież firmy Tiffany. Po roku aktorka postanowiła reklamować kredyt gotówkowy w Eurobanku. W 2011 roku wystąpiła w spocie antyperspiranów Rexona oraz dwutygodnika „Flesz. Gwiazdy & Styl”. Inne kampanie, w których można było zobaczyć Małgorzatę Sochę to reklamy: aplikacji Hope Relay – Ruszaj Pomagać firmy Samsung, wody toaletowaej Sensuelle marki Avon, odzieży Tous, chipsów Sunbites i inne.

Małgorzata Socha to prywatnie szczęśliwa żona i mama. W lipcu 2008 roku wzięła ślub z inżynierem Krzysztofem Wiśniewskim, a w sierpniu 2013 roku na świat przyszła ich córka, Zosia. Aktorka udziela się w licznych filmach, serialach, a także użycza swojego głosu w dubbingu. Od 2012 roku występuje w serialu Przyjaciółki, który cieszy się dużą popularnością. Małgorzata została zauważona dzięki pojawieniu się w produkcji Zostać miss. Tuż po roli bliźniaczek, zaczęła otrzymywać coraz więcej angaży. Ogromną sympatię widzów zyskała po roli Violetty Kubasińskiej w serialu BrzydUla. Socha wystąpiła w komedii romantycznej Śniadanie do łóżka, a także Wkręceni 2. Za niezwykle nieudany uznano film z udziałem Małgorzaty – Weekend. Aktorka ma na swoim koncie mnóstwo nagród i wyróżnień. Wielokrotnie była też nominowana w różnych plebiscytach, między innymi do Telekamery „Tele Tygodnia” 2015 w kategorii Aktorka. Socha jest uznawana za jedną z najbardziej wpływowych polskich gwiazd.

Lubicie oglądać Małgorzatę Sochę? 🙂 Która jej rola podoba Wam się najbardziej? 🙂

Komentarze

Brak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sidebar